Wiadomości

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”

Dziś w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna z mieszkańcami powiatu. Spotkanie służyło przede wszystkim poznaniu oczekiwań zgromadzonych w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wymianie informacji na temat głównych zagrożeń.

Dziś w Wąbrzeskim Domu Kultury odbyła się debata społeczna z mieszkańcami powiatu. Przedsięwzięciu przyświecało hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. W debacie uczestniczyli m.in. Komendant Powiatowy Policji w Wąbrzeźnie insp. Mirosław Joppek wraz ze swoim zastępcom kom. Krzysztofem Lenartowskim, Starosta Wąbrzeski Krzysztof Mackiewicz oraz Burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski.
Celem spotkania było  przedstawienie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu a także zapoznanie się z problemami mieszkańców, wysłuchanie oczekiwań obywateli. W trakcie spotkania policjanci przybliżyli główne czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach, wskazali najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Omówiony został także sposób wykorzystania, cele i znaczenie funkcjonującej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy zadawali nurtujące ich pytania, a także poruszali interesujące ich zagadnienia. Wszystkie spostrzeżenia i wnioski mundurowi zanotowali, by po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania.


Poprzez organizowanie takich spotkań funkcjonariusze chcą ograniczyć zjawiska oraz zachowania, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia a także włączyć obywateli w wypracowanie rozwiązań mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wąbrzeskiego.
 

Autor:
Publikacja: Michał Głębocki