Byliśmy z profilaktyką w OW w Przydworzu - Wiadomości - KPP w Wąbrzeźnie

Wiadomości

Byliśmy z profilaktyką w OW w Przydworzu

Data publikacji 09.08.2017

Wspólnie ze strażakami z Wąbrzeźna w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO" pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie spotkali się z osobami wypoczywającymi na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu.

Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą . Zwrócono uwagę na właściwe zabezpieczenie mienia, które pozostawiamy na plaży podczas kąpieli i innych zabaw. Poruszono również jakże ważny temat korzystania z tzw. "dzikich" kąpielisk jezior, rzek, stawów i  innych akwenów, gdzie może zaistnieć potencjalne zagrożenie utonięcia. Koledzy ze straży pożarnej przeprowadzili praktyczne ćwiczenia z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Całe spotkanie przy dopisującej pogodzie plażowej cieszyło się sporym zainteresowaniem. W jego trakcie policjanci przekazywali uczestnikom spotkania elementy i kamizelki odblaskowe zachęcając jednocześnie  do ich używania podczas korzystania z drogi będąc uczestnikiem ruchu drogowego.
Mimo, iż czas szybko minął w Przydworzu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie informują, że tego typu spotkania będą realizowane w najbliższych dniach w innych miejscach naszego powiatu bo  " KRĘCI NAS BEZPIECZEŃSTWO". 

Autor: Krzysztof Lenartowski